Субота, 14.12.2019, 08:26

«  Грудень 2019  »

Методична робота

Методична робота школи побудована так, щоб кожний вчитель міг найбільш повно розкрити свої здібності, талант, набуті навички, розвивати ініціативу та творчий пошук. Під час організації методичної роботи керувались наступними принципами:
    науковість та доступність;
    практична спрямованість;
    цілісність та систематичність;
    всебічність;
    актуальність;
    оперативність;
    мобільність;
    поєднання індивідуальних та колективних форм.
    саме тому вся методична робота працює, як єдине ціле. У її плануванні беруть участь всі вчителі школи.
    педагогічний колектив працює над проблемою: "
    Інтеграція принципів та підходів освіти для демократичного громадянства та прав людини у навчально-виховний процес". Розв'язання цієї проблеми проходить через всі навчально-методичні заходи школи: педраду, методичну раду, м/о, " педагогічні читання, семінари-практикуми, круглі столи, психологічні та педагогічні тренінги.
    Завжди під час підготовки до засідань педрад працюють як робочі, так і експертні та творчі групи, що дає змогу залучити до їх підготовки велику кількість вчителів. Більшість засідань проводяться в нестандартній формі, з використанням інтерактивних методик.
    В 2002-2003 н.р. у школі був створений методичний кабінет, який став центром підвищення фахового рівня вчителів, місцем, де можна відпочити, обмінятися думками чи спокійно попрацювати. Тут зібрані матеріали кожного методичного об'єднання, які дають можливість знайти відповіді на питання, що виникають у процесі навчально-виховної роботи. матеріали кожного року поновлюються.
    У методичному кабінеті школи зосереджені такі матеріали:
    методична література; матеріали роботи з обдарованими дітьми;  Конституція України; урядові документи; інструктивно-нормативні документи; рішення колегій, накази, матеріали "Школи культури здоров'я", друковані матеріали вчителів школи, матеріали педрад, методичної ради, методичних заходів, конкурсів, матеріали з досвіду роботи вчителів, картотека ,відеотека, матеріали міських семінарів, матеріали з виховної роботи. Для роботи вчителя працює комп'ютер, який підключено до мережі Інтернет.
    У 2012-2013 н.р. шкільний методичний кабінет зайняв ІІІ місце у міському конкурсі-огляді кабінетів.
    Активно діє методична рада школи, яка на своїх засіданнях розглядає різноманітні питання методичного та навчального змісту.
    Методична рада узагальнювала свою роботу, випускаючи методичні бюлетні. У школі працюють методичні об'єднання: вчителів фізики, математики та інформатики (керівник Дусь О.Ф.),вчителів початкових класів та вихователів ГПД (керівник Парфьонова Н.А.), вчителів фізичної культури, трудового навчання, естетичних наук (керівник Мовчан Ю.В.),вчителів іноземної мови (керівник Заворотня А.С.),вчителів філології та історії(керівник Алєксєєнко Н.В.), вчителів хімії, біології,географії, основ здоров'я, економіки (керівник Степанова Л.В.).