Субота, 14.12.2019, 07:28

«  Листопад 2019  »

Главная » 2019 » Листопад » 8 » Меморандум про співпрацю
    Меморандум про співпрацю

В перший після канікулярний тиждень поспішали батьки Ніжинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 17 на чергову нетрадиційну зустріч-засідання «Освітянської платформи». Цього разу  мова йшла про партнерство, тобто  про співробітництво сім’ї та школи як важливої  умови ефективного освітнього процесу, спрямованого  на створення атмосфери доброзичливості і взаєморозуміння.  Формою проведення  обрано освітній коучинг, тренінг особистої самореалізації. Працюючи у п’яти локаціях, в кожній з яких була група делегованих учнів школи, учасники намагались розібратись у проблемах сучасної освіти. Жваві розмови, жартівливі, але влучні вислови, серйозні висновки, дали змогу усвідомити - сім’я і школа створюють оптимальне освітнє середовище для вільного та повноцінного розвитку особистості школяра. Одностайність і батьків, і учнів, і педагогів була в тому, що учитель має бути другом, а родина – залучена до побудови освітньої траєкторії дитини. Педагогіка партнерства визначає істинно демократичний спосіб співпраці педагога і дитини, який не відкидає різниці в їхньому життєвому досвіді, знаннях, але передбачає безумовну рівність у праві на повагу, довіру, доброзичливе ставлення і взаємну вимогливість. Основним месседжем загального обговорення  вже в актовій залі був  – сьогодні стосунки між керівництвом школи, вчителями, батьками і учнями також  зазнають змін.  Напрацюванням став «Меморандум співпраці між учасниками освітнього процесу: педагогами, учнями, батьками». Він, за задумом учасників тренінгу,  допоможе шкільній спільноті дійти згоди і впорядкувати всі аспекти життя школи за новими, сучасними принципами.

Тетяна Власенко

в.о.директора