Субота, 15.12.2018, 00:37

«  Листопад 2018  »

Главная » 2018 » Листопад » 17 » Методичні теревені у Ніжинській ЗОШ № 17 за участі тренера Програми «Демократична школа»  пані Людмили Микитюк

І знову методичні теревені у Ніжинській ЗОШ № 17. Тільки на цей раз  за участі тренера Програми «Демократична школа»  пані Людмили Микитюк. Цікавими та відвертими були розмови стосовно традиційного та формувального оцінювання, зворотнього  зв'язку  між учасниками освітнього процесу.  Кожному було що сказати відносно вправ  для формування громадянської та соціальної компетентностей. Адже всі педагоги, без винятку, виконали «домашнє завдання», застосувавши та адаптувавши вправи на своїх уроках. У більшості рефлексій співпали труднощі: велика чисельність груп, не достатні вміння дітей чути один одного, працювати в команді, приймати рішення, нести відповідальність за колективну справу, об’єктивність оцінювання, тощо… Всі вчителі зазначали, що підготовка до уроку, де застосовували вправи, вимагає клопіткої та довготривалої підготовки. Більша половина звертала увагу на те, що вправи  під час уроку займають більше часу, ніж відведено в інструкціях. Дехто ділився враженнями від спроби змоделювати свою авторську вправу. Навіть говорили про те, що результатів досягнути буде не можливо поки не зміняться навчальні програми та програмовий матеріал. І все ж висновком було – інноваційна діяльність нашого педагогічного колективу надактуальна, потрібна, цікава, хоча і вимагає наполегливості, креативу, терпіння, потребує постійного моніторингу, забирає багато часу. Але усвідомлюємо, що вона  стане основою  підтримки демократичного розвитку та системних змін середньої освіти в Україні.

Тетяна Власенко,

директор школи