Середа, 24.10.2018, 01:20

«  Жовтень 2018  »

Главная » 2018 » Жовтень » 3 » Тренінг «Формуємо громадянські компетентності»
    Тренінг «Формуємо громадянські компетентності»

Цікавою, але передбачаю, нелегкою, буде методична робота В Ніжинській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 17 в цьому навчальному році. Ми стали учасниками проекту «Формування та оцінювання громадянських компетентностей в освітньому процесі на рівні базової  середньої школи», одними із 10 шкіл–пілотів України.  Нам доведеться попрацювати з практичною реалізацією державних стандартів середньої освіти в нових умовах, у відповідності до концепції нової української школи та нового законодавства. Це дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня, яка ініційована Програмою підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», що реалізовує Європейський центр імені Верґеланда у співпраці із МОН України,  експертний центр у сфері освіти для демократичного громадянства, прав людини та міжкультурного порозуміння, заснований Радою Європи та Норвегією у 2008 році для надання підтримки усім державам-членам Ради Європи у реалізації політики в згаданій сфері .

Сьогодні, 3 жовтня,  на першому  тренінгу «Формуємо громадянські компетентності» для підвищення професійної компетентності педагогів з означеної проблеми   із тренером Програми пані Людмилою Микитюк працювала творча група вчителів-предметників 5-9 класів. Спільно у толерантних дискусіях визначали мету досліджень: як експериментально апробувати нові моделі та педагогічні практики, що здійснюються на основі створених навчально-методичних матеріалів, орієнтованих на формування та оцінювання громадянських і соціальних компетентностей в учнів 5-9 класів. Всі були одностайні, що найважливішим завданням є - незалежно від того, ким стануть наші учні – програмістами чи водіями, математиками чи військовослужбовцями, фізиками чи інженерами, поліглотами чи перукарями, робітниками чи фермерами - кожен із них має стати справжнім громадянином України, доброю людиною, гарним сім’янином. Щоправда ці досягнення прийдуть не одразу, вони - результат системної співпраці учнів, педагогів, батьків, громади. Як цього досягти? Якими методами  та технологіями? Які повинні бути  форми,  шляхи впровадження педагогічних практик, пов’язаних із розвитком громадянських і соціальних компетентностей в учнів 5-9 класів? Ось над цим і працюватимемо протягом навчального року.

Далі буде…

Просмотров: 18 | Добавил: luda1974pp | Рейтинг: 0.0/0